Maraş Tarhanası

Maraş Tarhanası Sipariş

Maraş Tarhanası

Maraş tarhanası, Kahramanmaraş’ın adını tüm Türkiye’ye duyuran yöresel bir lezzettir. Farklı yöntemlerle yapılışı ve farklı pişirme yöntemi ile diğer tarhanalardan ayrılır. Şehrinin adı ile markalaşmış Maraş tarhanası, içerdiği buğday ve yağlı az ekşili süzme yoğurt ile  zengin bir sağlık deposudur. Özellikle kış aylarında soğuk algınlığı, grip, nezle, vücut kırgınlığı gibi rahatsızlıkların hepsinin tedavisinde kullanılan doğal bir şifa kaynağıdır.

Maraş Tarhanası Çeşitleri

Maraş tarhanası çeşitleri: çorbalık sıkma tarhana, çerezlik (cipslik ) firik, acılı, baharatlı, otlu vb  Maraş tarhanası olmak üzere oldukça fazladır. Damak zevkinize göre hepsi  sağlıklı birer lezzet harikasıdır.

Firik: Lezzetli Gevrekler

maraş firiğiFirik, Maraş tarhanasının yarı kurutulmuş gevrek halidir. Bu lezzetli firikler tarhana çorbası yapımında kullanıldığı gibi gevrek halinde yani pişmeden de atıştırmalık olarak tüketilebilir. Maraş firiğinin yapımı için ilk adım; buğdayın dövülmüş hali olan yarmaların haşlanarak pilav haline getirilmesi, dinlendirilmesi, soğutulması ve iyice yoğurulmasıdır. Daha sonra az ekşili süzme yoğurt ve kekik, çörek otu gibi türlü baharatlar ile buluşturulması, harmanlanması da ikinci adımdır. Son adım ise çiğ adı verilen özel sergiler üzerinde kurutulmaya bırakılmasıdır. Bu uzun uğraşlar sonrası toplanan firikler, sofralarımızın baş tacı olmayı tam anlamıyla hak ediyor.

Maraş Tarhanası Fiyatı

Maraş tarhanası fiyatı, her satış noktasında farklılıklar göstermektedir. Bunun iki farklı sebebi vardır. Birincisi, Maraş tarhanasının ünü ve dolayısıyla satıcıların talebin çokluğunu bildiği için daha fazla kar etmek adına çok pahalı fiyatlar biçmesi; ikinci ise kalitesiz, lezzetsiz ve merdiven altı diye tabir ettiğimiz ürünlerin elden çıkarılması için çok ucuz fiyatlarda satışa sunulmasıdır. Her iki durumda insanların maddi açıdan zora sokan sağlıksız yöntemlerdir. Katkısız, sağlıklı ve hakiki Maraş tarhanasına uygun fiyatlarda sahip olmak için web sitemizi ziyaret edebilir, kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Tarhanayı Nasıl Sipariş Verebilirim?

Maraş GurmeNasıl  sipariş veririm ya da siparişim elime ne zaman elime geçer gibi sorularınızı yanıtlamaya hazırız. İndirimli ürünler, size uygun ve kolay ödeme koşulları sayesinde siparişlerinizi gönül rahatlığı ile verebilirsiniz. Kargom ne zaman gelecek, ya ben evde yokken gelirse gibi kafanızı meşgul edecek sorunlara yer vermiyoruz.  Kargom nerede özelliği ile siparişlerinizin teslim süresini öğrenebilir, günlük planınızı ona göre ayarlayabilirsiniz.

www.marasgurme.com/maras-tarhanasi

Summary
Maraş Tarhanası Sipariş
Article Name
Maraş Tarhanası Sipariş
Description
Maraş tarhanası sipariş ve fiyatları incelemek, maraş tarhanası yapımını, nasıl yapıldığını öğrenmek ve detaylı bilgi almak için tarhana yazımızı hemen okuyun!
Author
Publisher Name
Maraş Gurme
Publisher Logo