Maraş Gurme

Maraş Cevizi

Maraş cevizi

Limit:
Kabuklu Maraş Cevizi 1KG (Maraş18)
6 yorum yapılmış.
       %20 indirim
75,00 TL 59,90 TL
 TÜKENDİ
Maraş 18 Kelebek Ceviz İçi 1 kg
3 yorum yapılmış.
       %24 indirim
230,00 TL 174,90 TL
 Sepete Ekle
3 sonuçtan 1 ile 3 arası görüntüleniyor.

 

Maraş Cevizi, Dünya'nın en iyi, kaliteli ve tescilli cevizidir. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi tarafından "Maraş 18 Cevizi" ve "Süt yemez1" ceviz çeşitleri, tescilli olarak Dünya'nın en iyi cevizleri seçilmiştir. En iyi ceviz çeşitleri ve en iri cevizleri fiyatları için hemen sipariş verin, kapınıza gelsin!

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi öğretim üyesi Yardımcı Doçent Dr. Mehmet Sütyemez tarafından ortaya çıkarılan çalışmalar neticesinde yetiştirilen iki ceviz çeşidi olan "Sütyemez 1" ve "Maraş 18" cevizleri, Kahramanmaraş'tan çıkan Dünya'nın en iyi cevizi olmuştur. Kabuklu ceviz veya Kelebek Ceviz içi çeşitlerinden dilediğinizi alın.

Maraş 18 ve Süt Yemez Cevizi

Maraş Cevizi

Kuruyemişler arasında özel bir yeri olan cevizin, çok farklı türleri vardır. Fakat bu türler arasında bazılarının öne çıktığını söylemek yanlış olmaz. Maraş cevizi de öne çıkan ürünlerden birisi olup, kalite olarak rakiplerinin çok önündedir. Son dönemde daha fazla tanınmaya başlanan bu ürüne olan talep, her geçen gün biraz daha yükselmektedir. Gerek yurtiçinden, gerekse de yurtdışından talep edilen bu ürünün lezzeti ve aroması çok iyidir. Maraş’ın eşsiz lezzetini tatmayı siz de istiyorsanız, Maraş Gurme sitesine girerek, Maraş cevizi siparişi verebilirsiniz. Kahramanmaraş’ın en kaliteli cevizleri, kısa sürede adresinize Maraş Gurme farkıyla teslim edilecektir.Maraş cevizi fiyatı

Ceviz, ülkemizin birçok noktasında yetişir, fakat bunların kaliteleri arasında ciddi farklılıklar vardır. Cevizin kalitesini gösteren unsurların başında lezzeti gelir. Bunun haricinde ise iç oranı, kolay kırılması, iki parça halinde çıkarılması ve yağ oranı gibi unsurlar da kaliteyi etkiler. Bütün bu unsurlar dikkate alındığında Maraş cevizinin üst sıralarda olduğunu söylemek yanlış olmaz. Son dönemlerde yapılan ıslah çalışmalarıyla ortaya çıkan Maraş 18 ve Süt yemez 1 adlı ceviz türleri, kalite olarak dünyanın en iyileri arasında gösterilir. Bu ceviz türlerinden istediğinizi sitemizden sipariş edebilir ve bu eşsiz lezzetleri Maraş Gurme markası farkıyla tadabilirsiniz.

Maraş Cevizi Özellikleri

Maraş cevizi, 1990’lı yıllarda başlayan ıslah çalışmalarıyla daha kaliteli hale getirilmiştir. Sütçü İmam Üniversitesi, Ziraat Fakültesi’nde görevli öğretim üyeleri tarafından yapılan çalışmalar, uzun yıllar sürmüş ve ortaya çok kaliteli iki Maraş cevizi türü çıkmıştır. Yukarıda da bahsedildiği gibi bunlar Maraş 18 ve Sütyemez 1 olarak adlandırıldı.

Maraş 18 adındaki ceviz türünün en önemli özelliği lezzeti ve verimidir. Bu Maraş cevizinin iç oranı %55 seviyesindedir. Ayrıca dış etkenlere ve iç kurduna karşı da oldukça dayanıklıdır. Kolay bir şekilde kırılan bu cevizin için çok rahat bir şekilde çıkarılır.

Sütyemez 1 ise iriliği ile dikkat çeker. Bu tür Maraş cevizinin bir tanesinin ağırlığı, 25 gramdan daha fazladır. Bu da dünyanın en büyük cevizlerinden birisi olduğu anlamına gelir. Sütyemez 1 de lezzetli ve yağlıdır.

Yukarıda Maraş cevizinin genel özellikleri vardır. Söz konusu özellikler, cevizlerin ne kadar kaliteli olduğunu göstermesi açısından önemlidir. Bu cevizler, Maraş Gurme farkı ile en uzak noktalara dahi ulaştırılır. Maraş cevizi siparişini sitemiz üzerinden verdiğinizde, siparişleriniz kısa sürede hazırlanır ve hızlı bir şekilde verdiğiniz adrese gönderilir.

Maraş Cevizi Nereden Alınır?

Maraş cevizine yönelik talebin çok fazla olması, satın alınacak noktaların kalitesinin düşmesine neden olmuştur. Bazı işletmeler, orijinal Maraş cevizi yerine, civar illerden getirdikleri ürünleri satmakta ve verilen siparişlere bu ürünleri göndermektedir. Bu tür ürünleri almak istemiyor ve gerçek Maraş cevizi tüketmek istiyorsanız, Maraş Gurme markasını tercih etmelisiniz. Üretimin her aşamasını sizler için yakından izliyor ve cevizlerin tamamen organik olarak yetişmesi için gerekli önlemleri alıyoruz. Böylece Maraş cevizinin eşsiz lezzetini ve kalitesini tecrübe etme fırsatını sizlere sunuyoruz.

Maraş cevizi sipariş ve satışını, sadece Kahramanmaraş içerisi için değil, Tüm Türkiye'ye gerçekleştiriyoruz. Toptan ceviz satışı hizmetimiz de bulunmakta olup, bu sayede farklı kent merkezlerinde bulunan işletmeleri de destekliyoruz. Maraş cevizi toptan satışı için de bizlere iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

Maraş Gurme markası, uzun süredir vermiş olduğu kaliteli hizmet ile oluşmuştur. Sizlerden gelen taleplere bağlı olarak kabuklu Maraş 18 ve kelebek ceviz içi satışını yapıyoruz. Maraş cevizi fiyatları cevizin çeşitlerine ve tipine bağlı olarak değişmektedir. Bu lezzetin tadına mutlaka bakmanızı şiddetle öneriyoruz. Afiyet olsun :)

<