Maraş Gurme

Maraş Cevizli Sucuk

Limit:
15 sonuçtan 1 ile 12 arası görüntüleniyor.

Cevizli Sucuk, Kahramanmaraş bölgesine has yöresel bir lezzettir. Maraş sucuğu denince akla enfes Cevizli Pekmezli Sucuk gelir. Bu lezzeti en sevdiklerinizle, aileniz ve özel misafirlerinizle paylaşmak için hemen sipariş verin! İster kilo ile isterseniz toptan ceviz sucuk siparişinizi verebilirsiniz.

Cevizli Sucuk

Cevizli sucuk, adından da anlaşılacağı gibi içerisinde ceviz olan sucuğa verilen isimdir. Fakat bu sucuk, pekmezden yapılır. Farklı yörelere ait sucuk türleri olmasına rağmen, bunlar arasında Kahramanmaraş’ın özel bir yeri olduğu söylenebilir. Bundan dolayı da cevizli sucuğa, aynı zamanda Maraş sucuğu da denilir. Maraş’ta üretilen ürünün bazı farklı özellikleri vardır ve söz konusu özellikler, rakiplerine göre bu ürünün hem lezzet, hem de kalite olarak öne çıkmasına neden olur. Maraş’ın geleneksel lezzetlerinden olan bu ürünü tatmak için Maraş Gurme markasını tercih edebilir ve Maraş sucuğu siparişinizi buradan verebilirsiniz.Cevizli sucuk

Sucuğun içerisinde yer alan malzemelerin tamamı organik olarak yetiştirilir. Dolayısıyla ortaya çıkan ürünün insanlara eşsiz bir lezzet sunmasının dışında, sağlığa da son derece faydalı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Uzmanlar, söz konusu ürünün düzenli olarak tüketilmesini ve düzenli tüketim sonucunda insan vücudunun bağışıklık kazanacağını belirtmektedir.

Cevizli Sucuk Nasıl Yapılır?

Maraş sucuğunu benzerlerinden ayıran en önemli özellik, içerisindeki malzemelerdir. Bilindiği gibi Kahramanmaraş’ın bazı yöresel ürünleri dünya çapında tanınır. Bunlar arasında ceviz de bulunur. Maraş’ın doğasında yetişen cevizlerin lezzeti, Maraş sucuğunun kalitesini yükselten en önemli unsurlardan birisidir. Benzer şekilde sucuk yapımında kullanılan pekmez için de aynı ifadeler kullanılabilir.

Maraş cevizli sucuk yapımı için öncelikle malzemelerin hazır edilmesi gerekir. Malzemeler hazırlandıktan sonra cevizler, bir yorgan ipine iğne yardımıyla dizilmelidir. Dizme işlemi tamamlandıktan sonra ise şerbet hazırlanmalıdır. Şerbet için üzüm pekmezi, un ve nişasta kullanılır. Bunların haricinde isteğe bağlı olarak karışıma ekstra şeker ilave edilebilir. Hazırlanan şerbet bir süre sonra yoğunlaşmaya başlar. Gerekli yoğunluğa ulaştıktan sonra iplere dizilen cevizler şerbete batırılır ve dinlendirilir. Daha sonra ise bunlar kuruması için uygun bir noktaya asılır. Böylece sucuğun yapımı tamamlanmış olur.

Burada anlatılan Maraş cevizli sucuk için mahir ellerin önemi çok fazladır. Ustaların kendilerine özel sırları vardır ve bu sırlar sayesinde muhteşem lezzet ortaya çıkar. Söz konusu mahir ustaların hazırladıkları cevizli sucuklara ulaşmak için Maraş Gurme adresini ziyaret edebilir ve buradan Maraş cevizli sucuk siparişi verebilirsiniz.

Maraş Cevizli Sucuk Faydaları

Cevizli sucuğun faydaları, içerisinde yer alan besin maddeleri ile direkt olarak ilişkilidir. Bilindiği gibi cevizin insan sağlığına etkileri çok fazladır. Yağlı bir besin olan cevizin içinde omega 3 başta olmak üzere çok farklı yağ asitleri vardır. Folik asit ve diğer vitaminler de dikkate alındığında, cevizin insan sağlığı için düzenli tüketilmesi gerektiğinden bahsetmek yanlış olmaz. Maraş sucuğunu tüketen kişiler, ceviz üzerinden beyinlerini beslemiş olurlar. Özellikle çocukların gelişim döneminde bu özel ürünü tüketmeleri, son derece önemlidir.

Maraş sucuğunun içerisinde yer alan pekmezin tamamen organik olması, benzer etkiye neden olur. Pekmezin kan yapıcı özelliği ve demir içermesi, yine çocukların gelişimlerini destekleyici özelliğe sahip olması anlamına gelir. Bütün bu nedenlerden dolayı söz konusu ürün, düzenli olarak tüketilmelidir.

Cevizli Sucuk Nereden Alınır?

Maraş sucuğu satan çok farklı işletmeler vardır, fakat Maraş Gurme markası olarak kentin en kaliteli ürününü sizlere sunuyoruz. Tamamen organik olan ceviz ve pekmezden hazırlanan Maraş sucuğu, özenli bir şekilde paketlenerek istediğiniz adrese kısa sürede ulaştırılmaktadır. Maraş sucuğu siparişi vermenizin ardından, gerekli işlemler hızlı bir şekilde yapılıyor ve en ufak bir gecikme yaşanmadan söz konusu ürünler sizlere ulaştırılıyor.

Maraş Gurme olarak sizlere cevizli sucuğu haricinde Antep fıstıklı ve Keçiboynuzu pekmezli sucuk da sağlıyoruz. Dilediğiniz ürünü inceleyerek kolayca sipariş verebilirsiniz. Afiyet olsun :)

<